Byki rozpłodowe

bykiZamawiając w naszym stadzie buhaja zapewniasz swemu stadu bydła mięsnego poprawę jego dobrego rozwoju genetycznego.

Zapłodnienie krów Hereford jak również krzyżowanie krów innych ras z naszymi buhajami Hereford dostarczy Ci zdrowe i szybko przyrastające cielęta.

 

Buhaje Hereford

 

Wysoka wartość hodowlana krów w naszym stadzie pozwoliła nam na uzyskanie buhajów o optymalnej budowie ciała.  Ma to istotny wpływ na łatwość wycieleń krów, ale również a nawet przede wszystkim na szybkie tempo rozwoju i przybieraniu masy przez jego potomstwo.

Geny naszych buhajów pochodzą od najlepszych buhajów w Anglii, Irlandii czy USA, czyli krajów, w których hodowla bydła mięsnego, szczególnie światowego lidera Hereford, osiągnęła najwyższy poziom hodowlany.

 

 

Dobry genetycznie buhaj to najlepsza inwestycja w podniesienie zyskowności Twojego stada bydła mięsnego lub w krzyżowaniu towarowym.

Jak wykazały badania programu ProOptiBeef w zakresie doboru rasy buhaja w krzyżowaniu towarowym z krowami PHF, …” krzyżowanie z buhajami Hereford daje znacznie lepsze efekty niż z buhajami rasy  limousine czy charolaise”.

Ilość byków zależna być powinna od ilości krów w Twoim stadzie, optymalna liczba w tzw. hodowli haremowej to jeden buhaj na maksymalnie 25 – 30 krów. Ale nie tylko liczba ma istotne znaczenie. Rotacja byków i tzw. wymiana krwi w celu uniknięcia kazirodczej degeneracji stada wymusza na hodowcy wymianę buhaja w stadzie, co 2 – 3 lata.

Czy powinieneś zatem wybrać byka Hereford ? Tak, jeśli chciałbyś zwiększyć zyski, odjąć sobie pracy, maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo w swoim gospodarstwie i sprzedać swoje bydło mięsne po wyższej cenie.

 

Zamów byka rozpłodowego Hereford z naszego stada,  a sprawisz iż potomstwo Twoich krów będzie lepiej umięśnione, osiągnie wyższą kwalifikację ubojową lub zwiększy się ilość i łatwość wycieleń twoich krów.

BUHAJE HODOWLANE HEREFORD W ROKU 2018 OFERUJEMY W CENIE 8 500 zł + VAT

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.