Nasze stado

Nasze-stado

 

Hodowla zlokalizowana jest w niezwykle atrakcyjnym ekologicznie zakątku Warmii, objętym programem NATURA 2000. Kilkusethektarowe pastwiska bogate w roślinność i zasoby kryształowo czystej wody zapewniają doskonałe warunki do zdrowego wzrostu bydła mięsnego rasy Hereford. Nasze stado posiada Certyfikat EKO

Hodowlę prowadzimy od 1999 roku i od samego początku zorientowana jest ona na czystej rasy Hereforda. Ta rasa bydła jest najlepszym źródłem pozyskania zdrowej wołowiny kulinarnej. Obecnie nasze stado liczy około 350 matek, a w kolejnych latach będzie stale odmładzane i powiększane.

 

Czystość rasy Hereford i duża troska o jej dobrą genetykę, pozwalają nam oferować z dużym powodzeniem:

 

 

Decyzja o specjalizacji  naszej  hodowli Hereford jest wynikiem analizy trendów rynkowych i upodobań konsumentów.

Jest dość oczywiste, że rasa Hereford, jako niekwestionowany światowy lider również w Polsce stanie się najbardziej cenionym źródłem wołowiny kulinarnej. Stawiamy na ekologię i jakość genetyczną naszej hodowli. Wykorzystując naturalne atuty naszego gospodarstwa, jakimi są obszerne, ekologiczne pastwiska i łąki. Swobodny wypas bydła przez 7 miesięcy w roku oraz zimowa pasza objętościowa pozyskana wyłącznie z naszych łąk dostarcza bydłu wszystkiego, co najlepsze dla jego rozwoju i wzrostu. Grass fed Beef ( żywione trawą ) to dobry trend na światowym runku wołowiny kulinarnej, a nasza hodowla go w pełni respektuje.

Genetyczne cechy Hereforda pozwalają nam na osiągnięcie sukcesu hodowlanego i ekonomicznego przy rezygnacji w wszelkich pasz pochodzenia przemysłowego oraz suplementów hormonalnych.

Bogactwo łąk Warmii jest jedynym źródłem witamin i minerałów dla naszych Herefordów a czysta woda pochodząca z naturalnych zbiorników uzupełniana jest jedynie lizawkami. Praca naszego weterynarza ogranicza się do właściwej profilaktyki.

Inwestujemy  w zdrowie naszego bydła a nie jego leczenie.

W okresie zimowym nasze bydło karmione jest sianokiszonką i sianem pozyskanym wyłącznie z naszych łąk.  Przed wiatrem i mrozem chroni się ono w obszernych oborach gdzie na głębokiej ściółce produkuje najcenniejszy nawóz, obornik. W ramach gospodarstwa ekologicznego jest on bowiem obok wapna jedynym środkiem do nawożenia użytków zielonych. Współpraca z naszymi sąsiadami pozwala nam również na pozyskanie odpowiedniej ilości słomy. Nasi pracownicy to pasjonaci hodowli a ich zaangażowanie i staranność pozwala nam wyhodować bydło spokojne i śmiało można to tak określić szczęśliwe. W galerii znajdziesz kilka obrazków z życia naszego stada, a zamieszczone na tej stronie  filmy dostarczą jeszcze lepszego wrażenia.

 

Prawdziwy urok naszego stada poznasz dopiero po wizycie w naszym gospodarstwie. Przekażemy Ci chętnie naszą wiedzę i doświadczenia w hodowli Hereford. Zapraszamy !!!