Jałówki hodowlane

jałówkiZe zdrowego i mocnego cielęcia wyrastają w naszym stadzie dorodne jałówki  Hereford.

Przy ich zapłodnieniu inseminator używa nasienia od wyselekcjonowanych byków. Ich dobór z hodowli USA i Australii zapewnia doskonały materiał genetyczny. W naszej hodowli nie ma miejsca na kazirodcze przypadki degenerujące genetykę stada. Jałówki są zacielane w wieku 16-18 miesięcy i nie stosujemy żadnych hormonów przyśpieszających moment pierwszego zacielenia. Taki proces jest gwarantem późniejszego rozwoju krowy, która będzie przynosiła jeszcze lepsze potomstwo z lepszym pokrojem oraz genami.

 

Jałówki hodowlane

Jałówki hodowlane HEREFORD

Dobry materiał hodowlany zaczyna się już od momentu doboru nasienia do danej krowy – matki.

Takie kojarzenie powoduje, iż od samego początki jesteśmy architektami kolejnych pokoleń bydła hodowanego w naszym stadzie.  Odchów dobrego bydła mięsnego wymaga czasu, cierpliwości i przewidywalności. Nasze krowy – matki wyrosły na naszych ekologicznych łąkach, a przez lata hodowli dopracowaliśmy się niezwykle wartościowego genetycznie stada krów Hereford.

Od momentu wycielenia otaczamy nasze jałówki hodowlane należytą opieką.  Gdy tylko zaistnieje taka potrzeba pomagamy im stawiać pierwsze kroki. W lecie na pastwisku, zimą w oborze nasz personel sprawdza czy cielaczek dostał zdrową siarę, i czy ssie prawidłowo.

 

Krowie mleko to podstawa osiągnięcia wysokiego statusu zdrowotnego jałówki, każdej przyszłej krowy – matki. Pastwiska z obszaru NATURA 2000 dostarczają ekologicznej paszy naszemu bydłu przez cały okres wzrostu.

Wieloletnie doświadczenie i duża staranność przy wycieleniach naszych pracowników pozwala nam dokładnie identyfikować nr. ewidencyjny krowy – matki dbając w ten sposób o rzetelność dokumentacji hodowlanej. Od momentu wycielenia jałówka ma nadany numer, zapisujemy datę urodzenia oraz numer matki. Dokładne planowanie krycia krów umożliwia nam również prawidłowe przypisanie Byka – ojca do danej jałówki hodowlanej. W naszym stadzie nie ma miejsca na pomyłki wszystko jest precyzyjnie notowane i obserwowane. Nasi pracownicy podchodzą do stada z pasją, wszyscy lubimy nasze bydło. Dzięki takiemu kontaktowi jałówki posiadają łagodny temperament i nie są agresywne w stosunku do ludzi. Od samego początku znają ludzi i nie są płochliwe. Ta istotna cecha zakupionych u nas jałówek pozwoli Ci w dalszej hodowli na spokój w obejściu, łatwość i czystą przyjemność dla Ciebie i Twoich pracowników. Jałówki oferujemy w stanie zacielonym doskonałym materiałem genetyczny pochodzenia anglosaskiego.

Czy chcesz poznać, choć jeden powód, dlaczego zakup jałówek hodowlanych Hereford to Twój naturalny wybór?

Podamy Cie nie jeden a kilka powodów, zakupu jałówek z naszej hodowli.

  • Większe zyski, przy niskich kosztach utrzymania i atrakcyjnych cenach zbytu odsadków.
  • Wysoka płodność krów i wczesna zdolność rozrodcza
  • Łatwe wycielenia i niski poziom śmiertelności cieląt
  • Łagodny temperament i duża troska o potomstwo
  • Niski nakład pracy i bezpieczeństwo ludzi

Zakup naszych jałówek ,  to nie koszt tylko dobra inwestycja Twojego gospodarstwa. Każda jałówka gwarantuje Ci zyski przez kilkanaście lat.

Nasze stado jest już dziś największym stadem Hereforda w Polsce. Każda krowa cieli się niestety tylko raz w roku.

Oferta jałówek hodowlanych Hereford jest, zatem ilościowa ograniczona. Zakup jałówek Hereford to doskonała inwestycja, ponieważ rynek pilnie poszukuje buhajów rzeżnych rasy Hereford i doskonale za nie płaci.

Z tego powodu informujemy naszych odbiorców, kiedy i ile sztuk będziemy w stanie dostarczyć w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jutro możesz sam naocznie zobaczyć nasze szczęśliwe krowy i ich cielaki. Chętnie przekażemy Ci naszą wiedzę i doświadczenie. Jałówki hodowlane Hereford szybko zwiększą zyskownośc Twojego gospodarstwa.

W ZWIĄZU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM HODOWCÓW NASZYMI JAŁÓWKAMI HODOWLANYMI HEREFORD NA ROK 2018 WPROWADZAMY ZAPISY, Z MOŻLIWOŚCIĄ REZERWACJI. OFEROWANE JAŁÓWKI MAJĄ ŚWIADECTWO HODOWLANE PZHiPBM.

JAŁOWKI HH W WIEKU 14- 18 MIESIĘCY W CENIE 7 500 ZŁ + VAT

JAŁÓWKI ZACIELONE 100 % HH w cenie 9 500 zł + vat

Koszt transportu jest po stronie kupującego.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.